Валута: BGN
  • USD
  • EUR
  • BGN
Приятно пазаруване!
Филтри

Категории с падащо меню

Избрани продукти

ШУСЛЕРОВА СОЛ №4 КАПКИ ЗА НОС

ШУСЛЕРОВА СОЛ №4 КАПКИ ЗА НОС

Цена: 11.90лв.
или 11900 бонус точки
ШУСЛЕРОВИ СОЛИ ЗА ИМУНИТЕТ КАПКИ - №3 И №4 50МЛ

ШУСЛЕРОВИ СОЛИ ЗА ИМУНИТЕТ КАПКИ - №3 И №4 50МЛ

Цена: 19.90лв.
или 19899 бонус точки

ГРИПОСТАД КАПС X 10

Grippostad® С capsules / Грипостад С капсули се използва за ефективно симптоматично лечение на грипни инфекции и простудни състояния.

Този продукт Ви носи 28 бонус точки.
Спечелете още 10 бонус точки като напишете коментар и оцените продукта.
Цена: 2.80лв.
или 2799 бонус точки
Няма наличност
Изпрати на приятел Оценка и коментар Добави в желани Сравни

Листовка за пациента

Grippostad® С capsules

Грипостад С капсули

 

 

Състав:

1 капсула съдържа:

Лекарствени вещества: paracetamol 200 mg, ascorbinic acid 150 mg, coffeine 25 mg, chlorphenamine hydrogen mateate 2,5 mg.

Помощни вещества: желатина 82.2678 mg, глицерол тристеарат 10.00 mg, лактоза монохидрат 2.50 mg, оцветители: Е 104, Е 127, Е 171.

 

Показания:

За симптоматично лечение на грипни инфекции и простудни състояния.

 

Противопоказания:

Грипостад С не трябва да се прилага при тежки нарушения на функциите на бъбреците, свърхчувствителност към парацетамол или някоя от другите съставки, генетично обусловена недостатъчност на глюкозо-6-фосфат-дехидрогеназа (синдром: хемолитична анемия), повишено вътреочно налягане (тясноъгьлна глаукома) и увеличена простата (аденом на простатата) със задръжка на урина.

 

Указание:

Предпазливо дозиране при смущения във функциите на черния дроб и бъбреците, както и при синдром на Гилберт.

 

Приложение по време на бременност и кърмене:

Въпреки че няма данни за увреждане на плода от парацетамол, този препарат не трябва да се прилага при бременност, особено през първите 3 месеца и през време на кърмене.

 

Ефекти върху способността за шофиране и работа с машини

Този лекарствен продукт може да доведе, дори и при правилна употреба, до такива промени в реакциите, че да бъде нарушена способността за шофиране или работа с машини. Това важи особено при комбинация с алкохол!

 

Нежелани лекарствени реакции:

При приложение съгласно описанието по принцип не трябва да се очакват нежелани ефекти. В отделни случаи при продължително приемане на високи дози може да се стигне до увреждане на бъбреците или черния дроб, при предозиране могат да настъпят тежки увреждания на черния дроб.
В изключително редки случаи е докладвано за смущения в кръвообразуването чрез активното вещество парацетамол, напр. намаление на тромбоцитите или левкоцитите -(левкопения до агранулоцитоза) или на всички кръвни клетки (панцитопения). При приемане на Грипостад С могат в отделни случаи да се появят смущения в стомашно-чревния тракт, умора, съхнене на устата, глаукома (тясноъгьлна глаукома), реакции на свърхчувствителност и смущения в отделянето на урина.
В отделни случаи при прилагане на активното вещество парацетамол са описани реакции на свърхчувствителност (оток на лицето, задух, гадене, изпотяване, понижаване на кръвното налягане до шок).

 

Указание:

При първата проява на признаци на свърхчувствителност приемът на препарата трябва незабавно да се спре и да се потърси контакт с лекаря.
В отделни случаи при предварително обременени пациенти може да се предизвика бронхоспазъм (аналгетична астма).

 

Лекарствени и други взаимодействия:

Трябва да се обръща внимание на взаимодействието на настоящия препарат със следните лекарствени средства:

Грипостад С не трябва да се приема с общо успокоителни лекарствени средства или алкохол, тъй като те взаимно усилват действието си. Едновременно приемане на определени лекарствени средства, които ускоряват разграждането на парацетамола в черния дроб, като напр. сънотворни и противогърчови (глутетимид, фенобарбитал, фенитоин, карбамазепин) и рифампицин засилва увреждането на черния дроб. При забавено изпразване на стомаха, напр. чрез пропантелин, се наблюдава и забавено действие на парацетамола. При ускорено изпразване на стомашното съдържимо, напр. чрез метоклопрамид, въздействието настъпва по-бързо. Токсичността на хлорамфеникола се увеличава.

Указание:

Да се внимава при продължително приложение на парацетамол при едновременна терапия с орални лекарствени средства, намаляващи съсирването на кръвта.

 

Предупреждения

Да не се прилага при деца заради наличието на кофеин в състава!

Да не се прилага едновременно с други лекарства, съдържащи парацетамол, за да се избегне предозиране.

В случай че не настъпи подобрение на оплакванията до 3 дни, трябва да се обърнете за консултация към лекар или стоматолог.

 

Режим на отпускане:

По лекарско предписание.

 

Дозировка и начин на приложение

Ако лекарят не е предписал друго, възрастните (над 18 години) приемат в началото на лечението сутрин, обед ивечер по две капсули с малко течност.
След намаляване на симптомите дозировката може да се намали на една капсула сутрин, обед и вечер до отшумяването им.

 

Указание:

Болкоуспокояващите средства не трябва да бъдат приемани във високи дози и продължително време без консултация с лекуващия лекар.

 

Годност:

Препаратът не трябва да се употребява след изтичане срока на годност!

Да се съхранява при температура под 25° С

Да се съхранява на места, недостъпни за деца!_

 

Характеристика:

Грипостад С служи за ефективно симптоматично лечение на грипни инфекции и настинки. Парацетамолът намалява температурата и премахва болките в главата и ставите. Витамин С (аскорбиновата киселина) подпомага естествените съпротивителни сили на организма срещу инфекциите.
Кофеинът възбужда леко и подобрява субективното състояние.
Хлорфенаминът предизвиква отбъбване на възпалената лигавица на дихателните пътища и намалява обилната секреция. Така се подобрява вече съществуващото болестно състояние и се облекчава неговото протичане.

 

Опаковка:

Грипостад С се предлага в опаковки по 10 капсули и 20 капсули.

Споделете мнението си за ГРИПОСТАД КАПС X 10

Web Statistics