Валута: BGN
  • USD
  • EUR
  • BGN
Приятно пазаруване!
Филтри

Категории с падащо меню

Избрани продукти

ШУСЛЕРОВА СОЛ №4 КАПКИ ЗА НОС

ШУСЛЕРОВА СОЛ №4 КАПКИ ЗА НОС

Цена: 11.90лв.
или 11900 бонус точки
ШУСЛЕРОВИ СОЛИ ЗА ИМУНИТЕТ КАПКИ - №3 И №4 50МЛ

ШУСЛЕРОВИ СОЛИ ЗА ИМУНИТЕТ КАПКИ - №3 И №4 50МЛ

Цена: 19.90лв.
или 19899 бонус точки

КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР 8+ СИРОП 160МЛ.

КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР 8+ СИРОП е показан за краткотрайно облекчаване на симптомите при грип и настинка, включително продуктивна кашлица.

Този продукт Ви носи 73 бонус точки.
Спечелете още 10 бонус точки като напишете коментар и оцените продукта.
Цена: 7.25лв.
или 7250 бонус точки
Няма наличност
Изпрати на приятел Оценка и коментар Добави в желани Сравни

COLDREX* Junior syrup
КОЛДРЕКС* Джуниър сироп
 
Моля прочетете внимателно тази листовка преди да започнете да давате този
продукт.
Това лекарство се приема без рецепта. Въпреки това, COLDREX Junior syrup трябва да
се прилага внимателно, за да се получи оптимален резултат.
Запазете листовката. Може да поискате да я прочетете отново.
Ако се нуждаете от информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт.
Ако симптомите Ви / на Вашето дете се влошат или не се повлияят
(температура повече от 3 дни, болки повече от 5 дни), трябва да се
консултирате с лекар.
Ако някоя от нежеланите реакции се влоши, или наблюдавате нежелана
реакция, която не е описана в тази листовка, моля съобщете на лекар или
фармацевт.
1. Как действа COLDREX Junior syrup и за какво е показан?
COLDREX Junior syrup е лекарство за настинка и кашлица и съдържа три активни
вещества:
- Парацетамол: облекчава болката и понижава високата температура,
- Гуайфенезин: експекторанс (отхранващо средство), който намалява плътността
на секрета и облекчава продуктивната кашлица и
- Фенилефрин хидрохлорид: симпатикомиметичен деконгестант, който отпушва
носа и синусите и помага на детето Ви да диша по-леко.
COLDREX Junior syrup е показан за краткотрайно облекчаване на симптомите при грип
и настинка, включително продуктивна кашлица.
Всяка доза от 10ml съдържа paracetamol 250 mg, guaifenesin 100 mg и phenylephrine
hydrochloride 5 mg.
Всяка доза or 20ml съдържа paracetamol 500 mg, guaifenesin 200 mg и phenylephrine
hydrochloride 10 mg.
2. Преди да приемете COLDREX* Junior syrup
ВАЖНО
Запомнете:
COLDREX Junior syrup съдържа парацетамол. He приемайте други
продукти, съдържащи парацетамол.
COLDREX Junior syrup съдържа и деконгестант. Не приемайте други
продукти за облекчаване на грип, настинка или запушване на носа и
синусите.
Coldrex Junior сироп съдържа 19% v/v алкохол (етанол). За всяка доза от 10ml е
еквивалент на 18ml бира или 15.8т1 вино (може да доведе до сънливост при
деца).
Не давайте COLDREX Junior syrup, ако:
Детето Ви е алергично (свръхчувствително) към парацетамол, гуайфенезин,
фенилефрин хидрохлорид или към някоя от съставките, посочени по-горе.
Детето Ви има някой от следните медицински проблеми: чернодробно или
бъбречно заболяване, епилепсия, хиперактивна тиреоидна (щитовидна) жлеза, 
диабет, сърдечно заболяване или приема антидепресанти, или лекарства, известни 
като инхибитори на моноаминооксидазата. '
Детето Ви има непоносимост към фруктоза.
Обърнете специално внимание при COLDREX Junior syrup
COLDREX Junior syrup не е предназначен за дълготрайна употреба. Ако
симптомите продължат, консултирайте се с лекар.
Не надвишавайте препоръчаната доза.
Пазете всички лекарства на места, недостъпни за деца.
Приемане заедно с други лекарства
Не приемайте COLDREX Junior syrup с други лекарства за настинка или кашлица, с
други лекарства, съдържащи парацетамол, или с алкохол.
Моля кажете на Вашия фармацевт или лекар, ако приемате / детето Ви приема или
наскоро сте приемали / детето Ви е приемало някакви други лекарства, включително и
такива, отпускани без рецепта.
Приемане заедно с храна и напитки
При лечение с COLDREX Junior syrup да не се приема алкохол.
Бременност или кърмене:
Ако сте бременна или кърмите, попитайте Вашия лекар или фармацевт за съвет преди
да започнете да приемате което и да е лекарство, включително и COLDREX Junior
syrup.
Шофиране и работа с машини
При възрастни, Coldrex Junior syrup няма ефект върху способността за шофиране или
работа с машини или, ако прояви някакъв, той е нищожен. При деца, обаче, може да
доведе до сънливост.
3. Как трябва да приемате COLDREX Junior?
Винаги проверявайте с Вашия фармацевт или лекар, ако не сте сигурни дали трябва да
приемете / дадете това лекарство на Вашето дете.
Coldrex Junior syrup е предназначен за перорално приемане (трябва да се преглътне).
Препоръчаната доза за деца е:
Леиа на и най 12 ГОЛИНИ:
Една доза от 20ml, (която се равнява на четири чаени лъжички от 5ml) на всеки
4 часа до четири пъти на ден.
Леиа от 6* -12 ГОДИНИ:
Една доза от 10ml, (която се равнява на две чаени лъжички от 5ml) на всеки 4
часа до четири пъти на ден.
* Моля консултирайте се с лекар преди да дадете това лекарство на деца между 6 и 8
години.
Не трябва да давате на детето си повече от 4 дози за 24 часа.
Да не се дава повече от 3 дни.
Coldrex Junior syrup не трябва да се дава на деца под 6 години или с тегло под 20kg 
(44lbs) освен  по лекарско предписание. 
Ако дадете на детето си повече отколкото трябва:
Трябва да се обадите на Вашия лекар и да му кажете точно колко повече сте дали на
детето си. Вашият лекар ще Ви посъветва какво да направите.
Предозирането с парацегамол може да доведе до чернодробно увреждане.
Ако забравите да дадете необходимата доза на детето си:
НЕ давайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата.
4. Възможни нежелани реакции при COLDREX Junior syrup?
Както и при всички лекарства, Coldrex Junior syrup може да доведе до нежелани
лекарствени реакции, макар и не при всеки. Те могат да включват:
кожен обрив или други алергични реакции;
стомашен болки или дискомфорт;
повишено кръвно налягане, водещо до главоболие, замаяност, чувство за
гадене и гадене, диария, нарушение в съня и сърцебиене.
Ако някоя от нежеланите реакции се влоши, или забележите някаква реакция, която
не е описана в тази листовка моля, кажете на Вашия фармацевт или лекар.
5. Как да съхранявате COLDREX Junior?
Съхранявайте това лекарство на място, недостъпно за деца.
Не използвайте Coldrex Junior syrup след датата, посочена на опаковката.
Срокът на годност след първоначално отваряне на опаковката е 1 месец.
Да се съхранява при температура под 25°С.
6. Допълнителна информация
Какво съдържа COLDREX Junior syrup?
Освен активните вещества, Coldrex Junior syrup съдържа и помощните вещества:
Течен сорбитол, глицерол, етанол, пропилен гликол, натриев цикламат, ацесулфам
натрий, натриев цитрат, лимонена киселина, ксантанова гума, есенция, оцветители -
сънсет жълто (ЕИО), патент блу (Е131) и дестилирана вода.
Как изглежда COLDREX Junior syrup и какво има в опаковката?
Coldrex Junior syrup е прозрачен, светло-кехлибарен разтвор за перорално приемане
(разтвор за преглъщане) в 160 mi кафяво-кехлибарено, стъклено шише с пропиленова
капачка, опаковано в картонена кутия.
Кой произвежда COLDREX Junior?
Притежател на разрешението за употреба е:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
GlaxoSmithKline Export Ltd.
Brentford, TW8 9GS, UK
Производител за GlaxoSmithKline Consumer Healthcare e:
Perrigo™ (Wrafton Laboratories Ltd)
Wrafton, Braunton, Devon, EX33 2DL, UK
Листовката е подготвена Март 2006.
GSK logo 
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, UK 
Coldrex* е търговска марка на GlaxoSmithKline group of companies.
 
 

Споделете мнението си за КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР 8+ СИРОП 160МЛ.

Web Statistics